בית / בלוג Lock / ידיות / איך מונעים מהכלב שלנו לפתוח את דלת הבית

איך מונעים מהכלב שלנו לפתוח את דלת הבית

הבעיה ידועה ומוכרת : יש לנו כלב/חתול חכם וסקרן ופיקח , והוא יודע לפתוח את הדלת על ידי כך שהוא מחקה את פעולת פתיחת הדלת ומבין שכדי לפתוח את הדלת יש רק להוריד את הידית . לאחר מכן אנחנו צריכים לחפש אותו שעות ברחובות העיר בשעות הלילה הקטנות …

הפתרון :  ידית כפתור נעה .

לכאורה – תרתי דסתרי , איך כפתור וגם נעה ? אנחנו הרי יודעים שידיות כפתור הן קבועות וזאת בכך שאנו מקבעים אותם לדלת .ואם כבר מתקינים ידית קבועה בדלת הרי שהיא תותקן  בחלקה החיצוני וזאת על מנת לגרום לדלת שלנו להינעל עם טריקתה .

בארץ זה לא כל כך נפוץ אבל ישנן מדינות רבות  שהידיות בדלתות הם ידיות מסוג – ידיות מנעולי פבלוק . יידות אלו הן שונות מהידיות הנעות שאנו מכירים בארץ . הם עגולות בדמות כפתור והן משולבות מנעול בכך שעצם סיבוב הידית גורם שהם ימשכו לשונית קפיצית .

לפעמים אנחנו נראה את הידיות הללו בדלתות הפנים ,אבל נדיר מאוד למצוא אותם בדלתות הבטחון ולו מהסיבה היותר פשוטה שהן לא מתאימות לדלתות הבטחון הפלדה אשר מותקנות בארץ אשר מפעילות מנעול מנגנון רב בריחי.

אם כן , מהי ידית כפתור נעה ואיך היא אמורה לעזור  לנו ?

ידית כפתור נעה היא למעשה ידית בצורת גביע או כפתור אשר אנחנו מתקינים אותה מצידה הפנימי של הדלת אבל ההתקנה שלה היא רק במסגרת הסובבת אותה ולא מהחלק הנע אשר למעשה מסובב את הציר .

למעשה היא מתפקדת כמו ידית נעה רגילה והיא כן מפעילה על ידי הציר את המנעול החבוי אשר מותקן בתוך הדלת . צורתה עגולה כמו כפתור . ולא ניתן יהיה להתקין מצידה החצוני של הדלת ידית קבועה אם לא נוצי את הציר הישן והארוך ונתקין ציר מפוצל על מנת להפריד בין החלקים.

איך זה עוזר לנו?

אנחנו מסכימים שהכלב שלנו חכם , אבל חוכמה לא תמיד תשלים את חוסר המוטוריקה  שכן יהיה להם קושי לא מובטל לאחוז את הידית העגולה ולסובב אותה.

יחד עם זאת עם קצת מאמץ ועבודת צוות יש סיכוי שלכל כלל יהיה יוצא מן הכלל….

הערה חשובה : לפני שרוכשים את המוצר יש לשים לב למספר הדגשים. 

  1. יש לקחת בחשבון כי ברוב דלתות הבטחון יש פלטות ויש לוודא מראש כי יש אפשרות להתקין את הידית מעל הפלטה. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.
  2. יש לבדוק מהו גימור צבע הדלת .
  3. אנחנו לא מבטיחים שזהו הפתרון המושלם, אבל זהו הכיוון שאנחנו ממליצים לכם לנקוט כדי למנוע בריחת כלבים וחתולים חכמים מהבית.

 

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה