בית / בלוג Lock / מנעולי תליה / איך שומרים על מנעול התלייה ?

איך שומרים על מנעול התלייה ?

מנעולי תליה כבדים מיועדים לנעילת שערים , מחסנים ושרשראות למגוון שימושים , כגון אופניים,אופנועים,נגררים,שערים וכו'.. הואיל והם מנעולים חיצוניים הרי שהגנבים יעדיפו לתקוף  את החוליה החלשה במנעול – הוא החלק הפחות מוגן  במנעול – האנקול.

האנקול כאמור הוא החוליה המקשרת בין המנעול לבין החלק הנקשר ולכן יש למגן אותו במידה ויש חשש מהותי לפריצתו.

2 אופציות למיגון האנקול קיימים כיום בשוק :

מיגון באמצעות התקנת רתק

ה'רתק' מכונה גם 'חובק' וזאת משום שהוא מחבק את המנעול. הרתק כשמו כן הוא – יש לרתק אותו לשער הברזל באמצעות ריתוך חשמלי . יש לשים לב שניצוצות הריתוך יכולים לפגוע פגיעה ממשית היכן שהן ניתזים ובהרבה מקרים שלא שמים לב אנחנו מגלים שנתזים אלו עשו חורים בקרמיקה והיכן שנתזים אלו פגעו . ולכן יש לשים לכסות את האזור המרותך בקרטונים קשיחים. ככלל – יש להזהר בריתוך חשמלי ורק בעל מקצוע מיומן יכול לבצע את העבודה הזאת .

הרתק מגיע ב 3 גדלים והוא מותאם ל-3 הגדלים של המנעול , ולכן רתק 10 יתאים למנעול תליה 10 וכנ"ל ובהתאמה לרתק 13 ורתק 16.

הרתק מורכב  מ 2 חלקים ואת שני החלקים יש לרתק באופן שבו המנעול יכנס בצורה חופשית ומדוייקת לרתק . לאחר התקנת הרתק יש להכניס את המנעול בחלקו התחתון של הרתק ואז להשחיל את האנקול לתוך המנעול ולנעול את המנעול. כעת המנעול מוגן והכי חשוב שהאנקול  מוגן אף הוא שכן קשה לגנב לתקוף את האנקול בהיותו מכוסה בברזל .

יחד עם  זאת חשוב וראוי להדגיש – פורץ אשר יגיע עם דיסק חשמלי – יפרוץ את המנעול עם הרתק . השאלה במקרים כגון אלו היא – כמה זמן יש לו ? ולכן הרתק מעכב את הפורץ – וכמו תמיד : הזמן הוא הפקטור המשמעותי בהגנה מפני פריצות

הגנה באמצעות מגן אנקול

מגן האנקול כשמו כן הוא – מגן נקודתית רק על האנקול ולא על המנעול והוא מיועד למקרים שבהם אין

אפשרות לרתק את המנעול , כמו במקרים של קשירת שרשראות לאופנוע או נגרר וכו' וזאת בהיותם ניידים.

מגן האנקול מולבש על בסיס המנעול ומוברג באמצעות 2 ברגים לבסיס המנעול ואת האנקול משחילים לתוך המגן אשר מושחל גם לתוך חורי המנעול.

כמו  ברתק – גם במגן האנקול יש 3 מידות מגן המותאמים למנעול – 10, 13 ו-16 מ"מ (הכוונה שמידות אלו מתייחסת לקוטר האנקול במ"מ .

יש לבחון האם יש צורך ברתק למנעול התליה או במגן האנקול וזאת בהתאם למציאות בשטח. כאשר מדובר בשערי ברזל שהם קבועים רצוי להתקין רתק למנעול התליה . כאשר מדובר בשרשראות או במתקנים ניידים רצוי להתקין מגן אנקול . חשוב לזכור – הזמן הוא פקטור משמעותי ולכן כדאי באם יש את המקום הפיזי לרכוש תמיד מנעולי תליה עבים ככל שניתן ולכן מנעול עם אנקול בקוטר 16 מ"מ יאריך את הזמן – פועל יוצא סיכוי יותר טוב שהגנב יתייאש.

רז מנעולים

המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים