המלצה חשובה לרוכשים צילינדרים מבוקרי שכפול

בקרת שכפול

המלצה חשובה לרוכשים צילינדרים מבוקרי שכפול

בהמשך למאמר שפרסמנו בבלוג שלנו ב- 29.01.2018 , הרבה פנו אלינו ובקשו שנבהיר את עמדתנו . לאור האמור לעיל אנחנו מפרסמים הסברים על מדיניות החברה שלנו בכל הקשור למכירת צילינדרים מבוקרי שכפול ומוספים המלצה כללית ללקוחות .

לא אחת אנחנו מוצאים חנויות אשר מוכרים צילינדרים מבוקרי שכפול עם פרופיל סגור  במחיר הקרן וזאת מתוך מחשבה שאת ה’מחיר’ הלקוחות ישלמו בעתיד כשהם ירצו לשכפל את המפתחות.

חשוב להדגיש כי מחשבה שכזאת אינה הוגנת כלפי הצרכנים ויש להבהיר ללקוח בטרם הוא רוכש את הצילינדר את היתרונות ואת החסרונות של רכישת צילינדר מוגן שכפול עם פרופיל סגור. ולכן לצורך ההבהרות נחזור על נקודות אלו למען הסר ספק ,כמפורט להלן :

צילינדרים מבוקרי שכפול נמכרים  עם פרופיל פתוח או פרופיל סגור ,  ונסביר :

פרופיל פתוח

פרופיל פתוח הלקוח יכול לשכפל את המפתחות של הצילינדר שהוא רכש אצל כל חנות שהיא מורשית מטעם החברה אשר ייצרה את הצילינדר , לשכפל מפתחות של צילינדרים מוגני שכפול בכל מקום בארץ.

פרופיל סגור 

פרופיל סגור משמעותו שהחברה אשר מייצרת את הצילינדר מוכרת את הגלמים המיועדים לשכפול המפתחות של הצילינדר רק לחנות אשר רכשה מהם את הצילינדר . בדרך כלל המשמעות העסקית של החברה הינו התחייבות מצד החנות לרכוש מספר גדול של צילינדרים.  פועל יוצא של מצב זה שלצרכן  אין הרבה אופציות ולמעשה הוא ‘שבוי’ של החנות אשר מכרה לו את הצילינדר והוא חייב לשכפל את המפתחות רק אצלה.

מציאות כזאת יכולה להיות מורכבת מאוד מבחינת הצרכן , להלן מספר דוגמאות :

כאשר מדובר בחנות אשר הכסף מעוור אותה ואז היא יכולה למעשה לנקוב בכל מחיר של שכפול ואז ללקוח אין הרבה אופציות אלא לשלם . אופציה יותר מורכבת היא, שאם בעל החנות החליט – מטעמים ככל שיהיו מוזרים – לא לשכפל ללקוח את המפתחות,  הלקוח בבעיה ואין לו הרבה מה לעשות .

דוגמא נוספת וחריגה   – מה קורה כאשר לקוח רכש צילינדר בחיפה והוא בכלל מתכוון להתקין אותו בביתו אשר נמצא בבאר שבע . האם בכל פעם שהוא ירצה לשכפל הוא יצטרך לנסוע עד לחיפה ?

מנקודת מבט החנות – היתרון ברור ואין שום חסרון .

מנקודת מבטו של הלקוח – יש יתרון וגם חסרון . החסרון ברור – והוא הוסבר לעיל .

היתרון – כמו שהבהרנו בבלוג שלנו – הינו עניין בטיחותי גרידא והוא מצוי אצל לקוחות שכן מעוניינים לצמצם את מספר החנויות המורשות לשכפל את המפתחות או ארגונים , משרדים וזאת כאשר מדובר במערכות מאסטר וכו’ .

לסיכום :

כל עוד הנושא לא מוסדר מבחינת החוק והרשות להגנת הצרכן , אנחנו ממליצים ללקוחות אשר רוצים לרכוש צילינדרים עם כרטיס שכפול להודיע מראש למנעולן אשר  מתקין להם את הצילינדר,  או לחנות ממנה הם רוכשים את הצילינדר האם הם מעוניינים בצילינדר עם פרופיל סגור או פתוח.

ראוי לציין , כי לפעמים המנעולן  אשר מתקין לכם את הצילינדר בעצמו אינו יודע או שלא שם לב באם הצילינדר הינו עם פרופיל סגור או פתוח שכן הוא רכש את הצילינדר מחנות המנעולים ואין לו עניין אישי בעניין, ולכן יש להודיע מראש למנעולן שמגיע אליכם באיזה פרופיל אתם מעוניינים  ולוודא איתו את הנושא מראש .

 

 

 

 

 

×