בית / בלוג Lock / צילינדרים / כמה מילים על צילינדרים מיוחדים

כמה מילים על צילינדרים מיוחדים

כשאנחנו מכנים  'צילינדרים מיוחדים' אנחנו  מתכוונים לצילינדרים עם מידות מיוחדות או צילינדרים שמתאימים למספר מצומצם של דלתות .

באופן גס וכללי למדי ניתן לייחס את סוגי הצילינדרים השונים כצילינדרים סטנדרטיים וצילינדרים מיוחדים.

צילינדרים רגילים סטנדרטים

  1. בדלתות הפלדה אשר אנחנו מתקינים בארץ , אנחנו נשתמש לרוב בצילינדר באורך ממוצע  של 76 מ"מ אשר מובנה בו גלגל שיניים רגיל, אשר מכונה גם גלגל שיניים קטן.  גלגל השיניים הינו תופעה חריגה במנעולים בדלתות והוא ייחודי רק בישראל וזאת בשל מבנה המנעול הרב בריחי אשר מותקן בדלתות הפלדה , שגם זאת תופעה ייחודית בארץ.
  2. בדלתות עץ או דלתות ברזל , אנחנו נתקין בדרך כלל צילינדר אשר מידותיו נעות בין 60 מ"מ ועד 70 מ"מ ( ולפעמים אף יותר, כאשר מדובר בדלתות עבות מאוד) לרוב הוא יהיה סימטרי . בצילינדר זה לא יהיה גלגל שיניים ,אלא לשונית אשר תפעיל את המנעול החבוי אשר מותקן בתוך הדלת . זהו אגב-  הצילינדר הנפוץ באירופה.
  3.  בדלתות האש התקניות בארץ מותקנים צילינדרים עם לשונית ובאורך של 70 מ"מ לא סימטריים.

צילינדרים מיוחדים

  1. בדלתות סורגים או דלתות אשר אין צורך בנעילה מ-2 צדדי הדלת , אנחנו נשתמש בחצי צילינדר . זהו צילינדר אשר רק צד אחד פעיל בו ומצידו השני הוא סתום.
  2. בדלתות צרות מאוד אנחנו נשתמש בצילינדרים מקוצרים אשר יכולים לנוע מ- 46 מ"מ ועד ל-58 מ"מ.
  3. בדלתות חוסם או דלתות מחברות שונות שלא כמו דלתות של רב בריח – יש לפעמים להתקין צילינדר עם גלגל שיניים גדול  [ מיוצר בארץ על ידי חברת רב בריח ] או צילינדר מסוג 'בובמה' או 'בולגוד' אשר בנוי מ-2 חלקים והוא מיוצר ב-2 גרסאות : שמן/שמן – שני חלקי הצילינדר העליונים עבים . או שמן/רזה – צד אחד רגיל וצד שני עבה . [ ומיוצר על ידי חברת מולטילוק]

חשוב לזכור כי הצילינדר מותאם למנעול ולא ההפיך , ולכן בטרם מתקינים צילינדר , יש לשאול תמיד – באיזו דלת מדובר . אם תדעו מהי הדלת , תדעו ב70% מהו הצילינדר הנדרש.

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה