מגן צילינדר – המדריך המקיף בישראל למגיני צילינדרים.

מגן צילינדר

מגן צילינדר – המדריך המקיף בישראל למגיני צילינדרים.

זהו מדריך ראשוני ויחיד בארץ אשר עוסק בנושא שכמעט ולא כותבים עליו , אבל כאשר מתרחשת פריצה בדלת או ניסיון פריצה , אז נדרשים למצוא את החלק הקטן הזה ומתקשים למצוא אותו. אנחנו מתכוונים ל’ מגן הצילינדר‘ .

במדריך קודם שפרסמנו שכותרתו – צילינדר מנעול ודלת – כל מה חשוב לדעת – עסקנו בנושא מגן הצילינדר ובו הסברנו שהואיל והצילינדר הוא המח אשר עומד מאחורי הדלת ואם הפורץ השתלט עליו – הרי שאין משמעות לכל הגנה .

ולכן היתרון בדלתות הפלדה הוא שיש להם מגן צילינדר המובנה בתוך הפרזול של הדלת היכן שיושב המנעול הרב בריחי  , והוא זה אשר נותן להגנה לקידות הצילינדר היכן שהפינים נמצאים .

נזכיר כי בכל דלת פלדה אנחנו מתקינים מסביב לצילינדר את הפרזול הרלוונטי אשר כולל את הפלטות בדלתות בהם הוא נדרש , וכן את הפרזול אשר תופס את הצילינדר ואת מגן הצילינדר .

מגן הצילינדר מיוצר בצורה כזאת אשר קולטת את אחד משני חלקי הצילינדר A או B – כמו בתמונה להלן ,אשר אנו רואים את החלק הראשון של הצילינדר מוכנס לתוך מגן הצילינדר .

.

המגן מיוצר מפלדה עבה אשר גורמת לפורץ להתעסק עם הפריצה יותר זמן ממה שהוא תכנן , מה שגורם  לפעמים לפורצים לזנוח את מלאכת הפריצה.

חשוב להדגיש , כי המגן לא יכול לכסות את כל חזית הצילינדר ,שכן יש אחרי הכל להכניס את המפתח כדי לפתוח את הדלת , אבל לאור ההגבלה של מגן הצילינדר הרי שהפורצים ינסו לפרוץ את הצילינדר בפריצה שקטה  או לקדוח את המגן או ישירות דרך פתח כניסת המפתח.  בנושא זה גם דנו במדריך לעיל.

.

אילו סוגי מגני צילינדר קיימים בשוק ? 

היינו מצפים שכל מגיני הצילינדר יהיו אחידים וזהים , אבל שוק הדלתות של דלתות הפלדה בישראל הוא קצת מורכב ומאחר ויש מספר שחקנים בשוק , הרי שכל שחקן מבקש ייחודיות לדלת אשר הוא מייצר ובשל כך יש לבחון היטב מהו המגן של הצילינדר וזאת בהתאם לסוג היצרן .

בארץ אנחנו מכירים לפחות 5 סוגים של מגני צילינדר , וחשוב לציין שיש בוודאי יותר ,אבל אנחנו במדריך זה נתייחס רק לחמשת העיקריים .

חשוב להדגיש כי מאחר וחברת רב – בריח שולטת בשוק דלתות הפלדה בארץ , הרי שבדרך כלל אנחנו נצטרך יותר את המגנים של הדלתות של חברת רב בריח או תחליפים המיוצרים בהתאם לפרזול הרלוונטי .

יש לשים לב שיש שוני מהותי בין הסוגים ולכן יש לבדוק מידות מדויקות בטרם רוכשים מגן צילינדר.

לכל מגן יש פרזול נלווה ,אשר מכיל ברגים ,רוזטות וכו’ . יש לוודא כאשר רוכשים מגן צילינדר שהוא מגיע עם כל הפרזול הלרוונטי והכי חשוב שהוא מתאים לפרזול הקיים.


.מגן צילינדר עגול – רב בריח 


זהו מגן צילינדר אשר מיוצר על ידי חברת רב בריח . מגן הצילינדר הזה מיועד להתקנה בדלתות פלדה של חברת רב בריח מסוג בייסיק V540.

הפרזול של הדלת הינו מדגם שוהם והפלטות של דגם מותאמות למגן העגול .

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש

ניתן לרכוש את המגן -כאן .

 

מידות המגן : 

קוטר עיגול המגן : 42 מ”מ

גובה מגן הצילינדר : 30 מ”מ .

מרחק בין מרכזי חורי ההברגה : 33 מ”מ


.מגן צילינדר אובאלי .

זהו מגן צילינדר אשר מיוצר על ידי מספר חברות והוא לא ייחודי לחברה מסוימת . היצרנים שלו הם חברת רב בריח , YALE , ועוד חברות אשר מספקות את המגנים.

מגן הצילינדר הזה מיועד להתקנה בדלתות פלדה של חברת רב בריח בעיקר , אבל גם של חברות אחרות

הפרזול של הדלת הינו מדגם קורל של חברת רב בריח , ויש המכנים אותו גם כ-פרזול אומניות  . הפרזול הנ”ל מגיע ללא פלטות , ולכן מגן הצילינדר במקרה זה הוא הבולט בדלת הפלדה . 

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש וגם בצבע ברונזה מוברש . וזאת בניגוד לשאר המגנים אשר נמכרים רק בגימור ניקל מוברש.

ניתן לרכוש את המגן -כאן .

 

מידות המגן : 

.

.


מגן צילינדר לפרזולים סטנדרטיים 

את המגן הזה ניתן למצוא בחלק מאוד גדול בדלתות הפלדה הישנות רבים רוכשים אותו כחלקים חלופיים לשאר הפרזולים .

אנחנו רואים את המגן הזה בפרזולים של 4 חורים H1 וכן בפרזולים צרים של H2  בדלתות פלדה ישנות של רב בריח  וחברות שונות . 

יחסית ליתר המגנים אשר בשוק הוא יותר דק ולא מסיבי ומשוריין כמו השאר ולכן הוא לא נותן הגנה הדומה ליתר המגנים , אבל מאחר ואין מגנים תואמים לצורות הישנות , הרי שהוא עדיין נמכר בשוק .

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש ויש לפעמים שהוא מגיע בצבעים של שחור או זהב ואף ברונזה

ניתן לרכוש את המגן -כאן .

 

מידות המגן : 

מגן צילינדר לדגם שריונית חוסם  

.

מגן צילינדר של חברת ‘שריונית חוסם’ הוא מגן ייחודי ביותר היכול להתאים רק לפרזולים מדגם פאר אשר ייחודים רק לדלתות של חברת ‘שריונית חוסם’  מהדגמים החדשים שיוצרו בעשור האחרון .

.

.

המגן גם שונה במבנהו מיתר המגנים הן בצורה הן במידותיו.  המגן מאוד מסיבי ומאוד חזק  וקשה לפריצה . החלקים של המגן מורכבים מבסיס המגן ,תושבת פלסטיק וכן פרזול רלוונטי להתקנתו.

.

.

.

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש

ניתן לרכוש את המגן – כאן .


מגן צילינדר מדגם רשפים 

הפרזולים של חברת רשפים מגיעים ב- 2 סוגים , המגן אשר מוצג כאן כאן הינו מגן צילינדר של חברת רשפים אשר נמכר בנפרד והוא שונה מהמגן אשר מובנה בתוך הפלטות .

מגן הצילינדר הזה מתאים רק לפרזול של חברת רשפים , הוא ייחודי בצורתו . הוא מזכיר במידת מה את המגן של שריונית חוסם , אבל הוא יותר צר ממנו .

.

מגן צילינדר

מגן צילינדר

.

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש

אנחנו נזהה את המגן לפי הסמל של הקרנף אשר מוטבע על פני המגן

ניתן לרכוש את המגן – כאן .


 

אז כמה זה עולה לנו ? 

בעיקרון רמת המחירים מאוד קיצונית וההסבר מן הסתם נובע כתוצאה מזמינות המוצר והכמות אשר ניתן לייצור . ולכן הפרזולים הסטנדרטיים הם הכי זולים שיש בדוק ומחירם נע מ- 40 ש”ח [ אצלנו למשל ] ויכול להגיע לכל היותר ל 100 ש”ח  , תלוי בחנות.

כך למשל מחיר המגן האובאלי מחירו מתחיל מ-60 ש”ח ואילו מחיר המגן העגול מחירו מתחיל ב 80 ש”ח .

המגנים של חברת שריונית חוסם ושל רשפים הם הכי יקרים . כאשר מגן צילינדר של חברת חוסם מחירו מתחיל ב 90 ש”ח ואילו של חברת רשפים מתחיל ב-250 ש”ח לפחות .

אתם יותר ממוזמנים לעיין בבלוג שלנו במדריכים הבאים :

מדריך לרכישת מארזי פרזול דלתות בטחון 

צילינדר מנעול ודלת – כל מה חשוב לדעת

 

לסיכום מדריך זה :

טיפ מנצח הוא ,כשרוצים לרכוש מגן צילינדר תמיד אנחנו בודקים איזה פרזול יש בדלת ובכך נחסוך מעצמנו טרדה מיותרת

בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מקדים .

בהצלחה

 


.

המדריך נכתב על ידי צוות עובדי רז מנעולים ודלתות בטחון 

אסור להעתיק צילומים וטקסט ללא אישור בכתב ומראש ! 

 

.


.

 

×