בית / בלוג Lock / פרזול לדלתות / מגן צילינדר – המדריך המקיף בישראל למגיני צילינדרים

מגן צילינדר – המדריך המקיף בישראל למגיני צילינדרים

זהו מדריך ראשוני ויחיד בארץ אשר עוסק בנושא שכמעט ולא כותבים עליו, אבל כאשר מתרחשת פריצה בדלת או ניסיון פריצה, אז נדרשים למצוא את החלק הקטן הזה ומתקשים למצוא אותו. אנחנו מתכוונים ל 'מגן הצילינדר'.

 

במדריך קודם שפרסמנו שכותרתו – צילינדר מנעול ודלת – כל מה חשוב לדעת – עסקנו בנושא מגן הצילינדר ובו הסברנו שהואיל והצילינדר הוא המוח אשר עומד מאחורי הדלת ואם הפורץ השתלט עליו – הרי שאין משמעות לכל הגנה.

ולכן היתרון בדלתות הפלדה הוא שיש להם מגן צילינדר המובנה בתוך הפרזול של הדלת היכן שיושב המנעול הרב בריחי, והוא זה אשר נותן להגנה לקידות הצילינדר היכן שהפינים נמצאים.

נזכיר כי בכל דלת פלדה אנחנו מתקינים מסביב לצילינדר את הפרזול הרלוונטי אשר כולל את הפלטות בדלתות בהם הוא נדרש, וכן את הפרזול אשר תופס את הצילינדר ואת מגן הצילינדר.

מגן הצילינדר מיוצר בצורה כזאת אשר קולטת את אחד משני חלקי הצילינדר A או B – כמו בתמונה להלן, אשר אנו רואים את החלק הראשון של הצילינדר מוכנס לתוך מגן הצילינדר.

המגן מיוצר מפלדה עבה אשר גורמת לפורץ להתעסק עם הפריצה יותר זמן ממה שהוא תכנן , מה שגורם  לפעמים לפורצים לזנוח את מלאכת הפריצה.

חשוב להדגיש, כי המגן לא יכול לכסות את כל חזית הצילינדר ,שכן יש אחרי הכל להכניס את המפתח כדי לפתוח את הדלת, אבל לאור ההגבלה של מגן הצילינדר הרי שהפורצים ינסו לפרוץ את הצילינדר בפריצה שקטה  או לקדוח את המגן או ישירות דרך פתח כניסת המפתח.  בנושא זה גם דנו במדריך לעיל.

אילו סוגי מגני צילינדר קיימים בשוק?

היינו מצפים שכל מגיני הצילינדר יהיו אחידים וזהים, אבל שוק הדלתות של דלתות הפלדה בישראל הוא קצת מורכב ומאחר ויש מספר שחקנים בשוק, הרי שכל שחקן מבקש ייחודיות לדלת אשר הוא מייצר ובשל כך יש לבחון היטב מהו המגן של הצילינדר וזאת בהתאם לסוג היצרן.

בארץ אנחנו מכירים לפחות 5 סוגים של מגני צילינדר, וחשוב לציין שיש בוודאי יותר, אבל אנחנו במדריך זה נתייחס רק לחמשת העיקריים.

חשוב להדגיש כי מאחר וחברת רב – בריח שולטת בשוק דלתות הפלדה בארץ, הרי שבדרך כלל אנחנו נצטרך יותר את המגנים של הדלתות של חברת רב בריח או תחליפים המיוצרים בהתאם לפרזול הרלוונטי.

יש לשים לב שיש שוני מהותי בין הסוגים ולכן יש לבדוק מידות מדויקות בטרם רוכשים מגן צילינדר.

לכל מגן יש פרזול נלווה, אשר מכיל ברגים, רוזטות וכו'. יש לוודא כאשר רוכשים מגן צילינדר שהוא מגיע עם כל הפרזול הלרוונטי והכי חשוב שהוא מתאים לפרזול הקיים.

מגן צילינדר עגול – רב בריח


זהו מגן צילינדר אשר מיוצר על ידי חברת רב בריח . מגן הצילינדר הזה מיועד להתקנה בדלתות פלדה של חברת רב בריח מסוג בייסיק V540.

הפרזול של הדלת הינו מדגם שוהם והפלטות של דגם מותאמות למגן העגול .

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש

 

 

מידות המגן :

קוטר עיגול המגן : 42 מ"מ

גובה מגן הצילינדר : 30 מ"מ .

מרחק בין מרכזי חורי ההברגה : 33 מ"מ

מגן צילינדר אובאלי

זהו מגן צילינדר אשר מיוצר על ידי מספר חברות והוא לא ייחודי לחברה מסוימת. היצרנים שלו הם חברת רב בריח, YALE, ועוד חברות אשר מספקות את המגנים.

מגן הצילינדר הזה מיועד להתקנה בדלתות פלדה של חברת רב בריח בעיקר, אבל גם של חברות אחרות

הפרזול של הדלת הינו מדגם קורל של חברת רב בריח, ויש המכנים אותו גם כ-פרזול אומניות. הפרזול הנ"ל מגיע ללא פלטות , ולכן מגן הצילינדר במקרה זה הוא הבולט בדלת הפלדה.

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש וגם בצבע ברונזה מוברש, וזאת בניגוד לשאר המגנים אשר נמכרים רק בגימור ניקל מוברש.

מידות המגן:

.

מגן צילינדר לפרזולים סטנדרטיים

את המגן הזה ניתן למצוא בחלק מאוד גדול בדלתות הפלדה הישנות רבים רוכשים אותו כחלקים חלופיים לשאר הפרזולים .

אנחנו רואים את המגן הזה בפרזולים של 4 חורים H1 וכן בפרזולים צרים של H2  בדלתות פלדה ישנות של רב בריח וחברות שונות.

יחסית ליתר המגנים אשר בשוק הוא יותר דק ולא מסיבי ומשוריין כמו השאר ולכן הוא לא נותן הגנה הדומה ליתר המגנים, אבל מאחר ואין מגנים תואמים לצורות הישנות , הרי שהוא עדיין נמכר בשוק.

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש ויש לפעמים שהוא מגיע בצבעים של שחור או זהב ואף ברונזה

מידות המגן:

מגן צילינדר לדגם שריונית חוסם

מגן צילינדר של חברת 'שריונית חסם' הוא מגן ייחודי ביותר היכול להתאים רק לפרזולים מדגם פאר אשר ייחודים רק לדלתות של חברת 'שריונית חוסם'  מהדגמים החדשים שיוצרו בעשור האחרון.

המגן גם שונה במבנהו מיתר המגנים הן בצורה הן במידותיו. המגן מאוד מסיבי ומאוד חזק  וקשה לפריצה. החלקים של המגן מורכבים מבסיס המגן ,תושבת פלסטיק וכן פרזול רלוונטי להתקנתו.

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש


מגן צילינדר מדגם רשפים

הפרזולים של חברת רשפים מגיעים ב- 2 סוגים , המגן אשר מוצג כאן כאן הינו מגן צילינדר של חברת רשפים אשר נמכר בנפרד והוא שונה מהמגן אשר מובנה בתוך הפלטות .

מגן הצילינדר הזה מתאים רק לפרזול של חברת רשפים , הוא ייחודי בצורתו . הוא מזכיר במידת מה את המגן של שריונית חוסם , אבל הוא יותר צר ממנו .

.

מגן צילינדר
מגן צילינדר

מגן זה ניתן לרכישה בצבע ניקל מוברש

אנחנו נזהה את המגן לפי הסמל של הקרנף אשר מוטבע על פני המגן

אתם יותר ממוזמנים לעיין בבלוג שלנו במדריכים הבאים:

מידע נוסף לרוכשים מגן צילינדר לדלתות

  • אין החזרות על מוצרי נעילה הניתנים לשכפול
רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים