בית / בלוג Lock / כספות / מדריך קצר ומתומצת לרוכשי כספות

מדריך קצר ומתומצת לרוכשי כספות

ננסה לעשות קצת סדר באי סדר בכל הקשור לרכישת כספות . השאלה הראשונה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו – מה צריך לשמור?

מה צריך לשמור?

אקדח אישי, מסמכים חשובים, כגון: דרכון , תעודת זהות  או אחסון תכשיטים לא יקרים וסכומי כסף לא גבוהים במיוחד, קלסרים, תיקיות של ניירת מומלץ לרכוש כספות מקטגוריית כספות ביתיות/משרדיות
קלסרים ותיקיות למשרדים המכילים ניירת חשובה ושיש להם תיעוד דיגיטלי במקום כלשהו מומלץ לרכוש כספת של ארוניות כספת המיועדים בעיקר למשרדים
מספר רב של מפתחות, כגון : בתי אירוח מלונות ומשרדים גדולים מומלץ לרכוש כספות מקטגורית כספות לארון מפתחות
ניירת חשובה מאוד שאין לה תיעוד דיגיטלי ומוצרים עם מדיה דיגיטלית חשובים שאין להם תיעוד בענן וכל מוצר שיש חשש ששריפה תכלה אותו מומלץ לרכוש כספות מקטגוריית כספות חסינות אש.
על כלי נשק רבים או אמל"ח מסוג רובי סער וכדומה או שמירה על תרופות מומלץ לרכוש כספת מקטגוריות כספות לאחסון אמלח וסמים 
סכומי כסף גדולים מאוד. תכשיטים יקרים , יהלומים זהב ומתכות יקרות, חפצי אומנות יקרים , פריטי יקרי ערך מומלץ לרכוש כספות מקטגוריית כספות לאחסון סכומי כסף גדולים/פריטים יקרי ערך 

מפרטים טכניים

לאחר שהגדרנו את הכספת הרצויה, יש לעיין במפרטים הטכניים של הכספת. לפני כל רכישה של כספת מומלץ לעיין במפרטים הטכניים של המוצר וזאת לבחינת מידות המוצר שכן כספת גדולה צריכה מקום גדול. כך למשל : משקל הכספת. אין אפשרות לשים כספת כבדה על מדף עץ וכו'.

להלן נמנה בקצרה ככל האפשר את הפרמטרים החשובים שיש לבחון בטרם רוכשים כספת.

מנגנוני הנעילה

בסופו של דבר מה שנועל ופותח את גוש הברזל זה המנעול. להלן נמנה לכם את סוגי הנעילות הקימות בשוק הכספות בקצרה 

 1. נעילה מכנית מפתח :
  נעילה זאת מבוססת על מנגנון אשר מוציא בריחים על ידי מפתח . נעילה זאת יכולה להתאים למי שלא אוהב מוצרי אלקטרוניקה מכל סיבה שהיא . לנעילה זאת יש יתרון ברור  בכך שהיא לא מושפעת מאיכות רכיבי האלקטרוניקה או מהתלות בחשמל אשר מניע את הבריחים . החסרון הוא כמובן בכך שיש לשמור על המפתח היטב , ובכך יש מחשבה שאולי צריך עוד כספת למפתח מה שיוצר מעגל אין סופי.
 2. נעילה אלקטרונית עם מפתח חירום 
  נעילה זאת מבוססת על קודן אלקטרוני אשר בהינתן הקוד הנכון הוא יפעיל את הבריחים . חלק ממנגנונים אלו מגיעים עם אופציה למפתח חירום אשר עוקף את הנעילה האלקטרונית. היתרון הוא שלא צריך לשמור על המפתח ובנוחות השימוש בכספת. החסרון הוא שמנגנונים אלו ניתנים לפריצה קלה באם מדובר בכספות זולות שלא הושקעו טכנולוגיות איכותיות  ברכיבים האלקטרונים .
 3. נעילת חוגה מכנית 
  מנגנון החוגה המכנית אשר משתמשים באמצעות קומבינציית ספרות הוא פתרון חכם ויעיל למי שרוצה לחסוך מעצמו את הצורך במפתחות, יחד עם זאת יש לשים לב לכך שסיבוב החוגה מצריך מיומנויות קואורדינציה ברמה סבירה – מה שלא מתאים תמיד לאנשים מבוגרים , וכן  זיכרון סביר , שכן מי ששכח את הקומבינציה יצטרך לפרוץ את הכספת . דבר נוסף וחשוב הוא שאים הרבה מנגנוני חוגות איכותיים , אנחנו ממליצים רק על חגות הגואל אשר הוכיחו את עצמן כאמינות
 4. נעילות משולבות 
  בעיקרון כספות איכותיות אשר אמורות לעשות את העבודה בלשמור לנו על הכסף או על התכולה היקרה ולא מוגדרות ככספות כסת"ח , מצוידות במנגנונים איכותיים של לפחות 2 מנעולים מכניים של חברות איכותיות ביותר כגון :  Mauer או STOV או KABA וכו' . יתכן ויהיה שילוב של לוח בקרה אלקטרוני איכותי וכן חוגת קומבינציה , אבל המנגנונים המכניים אלו הם המנגנונים עליהם הלקוח מסתמך.

עובי הכספת

עובי גוף הכספת ודלת הכספת יכול לנוע מ 2 מ"מ ברמה הנמוכה ועד ל 95 מ"מ ברמות הגבוהות

בריחים

מנעולי הכספות מוציאים בריחים הנכנסים לתוך גוף הכספת . מספר הבריחים יכול לנוע מבריח בודד ועד ל 16 בריחים . קוטר הבריחים ינוע מ 1 מ"מ ועד 40 מ"מ

משקל הכספות

החל מ 4 ק"ג ועד ל 3,000 ק"ג [ 3 טון ]

כיסוי ביטוחי

חברות הביטוח מבטחות  תכולת כספת ששוקלת מעל 52 ק"ג . בטרם אתם רוכשים כספת אשר אתם מעוניינים בהווה או בעתיד לבטח אותה . תתייעצו עם סוכן הביטוח כדי לדעת מראש מהי משקל הכספת אותה אתם רוצים לרכוש .

מיקום הכספת

כספת יש להחביא ורצוי במקום הנסתר מהעין ככל האפשר, האידאלי הוא כמובן לרכוש כספת קיר אשר מניחים אותה בתוך הקיר , אבל לכספות קיר יש חסרונות הן בשל  גודלן שהוא מינימלי ולא יכולות להתאים למי שרוצה לאחסן הרבה דברים . והן בשל הצורך לפתוח חור בקיר מבטון מזוין.

כספות יש להתקין בצמוד לקיר ולקבע אותן לרצפה ולקיר עם ברגי ג'מבו. כספות אשר תולים על הקיר מיועדות לעקירה קלה מהצד של הפורצים ואז הם פותחים אותה בנוחות ובלי לחץ בבית שלהם. ולכן יש צורך בכספות עם משקל כבד מאוד שיקשה על הגנב לסחוב אותם .

מיגון כספת מאש

חשוב לזכור כי כאשר יש שריפה תכולת הכספת נשרפת גם היא מהחום הרב . ולכן אם יש צורך בהתקנה של כספות מוגנות אש הרי שחשוב לזכור כי כספות אלו לא ניתנות להתקנה לקיר או לרצפה וזאת כי הכספות האלו אין להם חורים בשל הצורך לשמור על בידוד מוחלט כדי להניח בין הדפנות חומר מעכב בעירה . ולכן זאת הסיבה שכספות אלו כבדות ביותר כדי שלא ירימו אותם בקלות. ואגב – אין עיכוב שריפה ארוך , זמן עיכוב השריפה הוא לכל היותר עד שעה או שעה וחצי .

אנחנו ברז מנעולים מוכרים כספות מעל 41 שנים.

אנחנו מכירים את הענף ומבינים את השינויים החלים בתחום זה. אנחנו ממליצים לכם בכל שאלה , לא להסס וליצור איתנו קשר.

אנחנו  נותנים יחס זהה לכל לקוח החל מכספות שעולות 150 ש"ח ועד לכספות מפלצתיות שעולות 50,000 ש"ח.

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה