בית / בלוג Lock / מנעולים חבויים / עולם של מנעולים חבויים – נעים להכיר / חלק א'

עולם של מנעולים חבויים – נעים להכיר / חלק א'

הכירו את המנעולים החבויים. הם המנעולים הכי ביישנים בעולם, וחרף ביישנותם הם המנעולים הנפוצים ביותר שקיימים בכל דלת והם נמצאים בכל מקום מבלי שנשים לב,כי כשמם כן הם – חבויים.

בואו נעשה סיור קצר כדי לראות עד כמה לא שמנו לב למנעול כה נפוץ אשר סובב אותנו בכל מקום :

נכנסנו  לבניין שלנו ופתחנו את  דלת הכניסה , דלת זאת שעשויה לרוב מאלומיניום וזכוכית. בתוך דלת זאת נמצא מנעול חבוי לדלתות אלומיניום . הידועים גם כמנעולים חבויים צרים  או מנעולי שפרוץ.

 

משם הגענו לדירתנו ופתחנו את דלת הכניסה ראשית שהיא בדרך כלל דלת הפלדלת – שם נמצא מנעול חבוי רב בריחי אשר מפעיל לרוב בין 6 ל 7 בריחים. . בחלק מדלתות אלו נמצא בנוסף גם מנעולים חבויים עליונים/קצרים הידועים גם כמנעולי כספת ג’ואל.

בכל דירה ממוצעת יש כ 6 דלתות פנים  ,אשר בהם נמצאים מנעולים חבויים בתקן 101 . בחלק מהדלתות יהיו מנעולים חבויים מגנטיים המיועדים לנעילה שקטה .בשירותים ובמקלחת נמצא מנעול חבוי לשירותים ועוד לא הגענו למנעול אשר נמצא במחסן שלנו , או לשער החניון או לסורגים הניתנים להזזה , ועוד ועוד

והרי לכם מבלי ששמנו לב ל 10 מנעולים חבויים וזאת רק בדירה אחת . ולא דיברנו על מנעולים חבויים לדלתות אש ומנעולים חבויים פאניק ומנעולים אשר נמצאים בדלתות המשרדים ובמוסדות הציבור, בתי הספר בתי החולים.

עולם של מנעולים סובב אותנו ולא שמנו לב.

כאמור לעיל – מנעולים חבויים מותקנים בדלתות פלדה,דלתות מעץ,דלתות בטחון ,דלתות מאלומיניום,דלתות מזכוכית,דלתות מברזל. וכמו שהוסבר , הם נקראים מנעולים חבויים מפני שמנגנון הנעילה שלהם נמצא בתוך הדלת ואינו נראה מבחוץ. על פני הדלת נראית רק לוחית מתכת עם חור המיועד להכנסת המפתח.

בהמשך חלקי המאמרים הבאים ננסה למפות את כל סוגי המנעולים החבויים הקיימים בארצנו הקטנה אך הגדולה בדלתות ובמנעולים

רז מנעולים

המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים