בית / בלוג Lock / צילינדרים / כל מה שרציתם לדעת על צילינדרים מבוססי בקרת שכפול והתביישתם לשאול…

כל מה שרציתם לדעת על צילינדרים מבוססי בקרת שכפול והתביישתם לשאול…

צילינדרים מבוססי בקרת שכפול

חלק  לא מבוטל מהצילינדרים המותקנים בדלתות כיום 'מבוססי כרטיסים לבקרת שכפול', הכוונה במשפט מסובך זה – על מנת לשכפל את המפתחות אנחנו חייבים להציג כרטיס .משהו מעין תעודת זהות של המפתח. המטרה חשובה ועיקרה למנוע שכפול ממי שאינו מורשה לשכפל.

לצורך הדיון בנכתב דלהלן – נפרט את היתרונות ואת החסרונות מבלי להסתיר כלום.

יתרונות

 1. ראש שקט – עצם המחשבה שאף אדם לא יכול לשכפל את המפתחות שלנו מבלי שנתן לו את הכרטיס מרגיעה אותנו עד כמה שאנחנו רוצים לחשוב כך לפחות. ולפעמים זה שווה הכל.
 2.  איכות הצילינדר – בדרך כלל צילינדרים מבוקרי שכפול הם יותר איכותיים בהיותם מסווגים אצל היצרנים כצילינדרי פרימיום.
 3. אופציות עתידיות . צילינדרים אלו יכולים להוות פלטפורמה עתידית למערכות מאסטר . זהו יתרון לארגונים ולדירות מרובות דלתות ( דירה,חניה,מחסן,חנות וכו')

חסרונות 

 1. מחיר הצילינדר – מחיר צילינדר מבוקר שכפול יותר יקר מצילינדר ללא בקרת שכפול .
 2. מחירי שכפול המפתח  – עלות שכפול מפתח מבוקר יקר לפעמים פי 5 ואף יותר משכפול מפתח מאותה חברה ללא בקרת שכפול . צריך לקחת זאת בחשבון כשתרצו לשכפל 10 מפתחות לכל המשפחה.
 3. אובדן כרטיס  שכפול – אם הכרטיס נאבד – אתם בצרות , אין שום אפשרות לשחזר את הכרטיס על ידי יצרן הצילינדר מטעמים ברורים , ואף חנות מורשית שומרת חוק לא תסכים לשכפל לכם את המפתח ללא כרטיס.. בעיית אובדן הכרטיס ידועה ומוכרת , והמשמעות שלה היא שצריך להחליף את הצילינדר,כלומר הוצאה לא מבוטלת בכלל הכרוכה ברכישת צילינדר חדש והזמנת מנעולן להתקנתו .
 4.  בלעדיות הצילינדר  – בעיה אחרת ולא תמיד מוכרת היא סוגיית הבלעדיות על הצילינדרים. חברות הצילינדרים מוכרים לחנויות נבחרות צילינדרים עם גלמים בלעדיים, משמעות העניין הוא שאין אפשרות לשכפל את המפתחות בשום מקום אחר מלבד החנות שאצלה רכשו את הצילינדר .על פניו זהו חסרון  אבל גם יתרון .היתרון הוא שמלאי החנויות המורשות לשכפל מצטמצם לחנות אחת . אבל יתרון זה לפעמים הינו חסרון , כך למשל : אם רכשתם צילינדר בחיפה והתקנתם אותו בירושלים – מי רוצה לנסוע 3 שעות כל צד כדי שלכפל מפתח ולפעמים אפילו בתוך העיר לאף אחד אין חשק לחצות את כל העיר רק בשביל לשכפל מפתח . פועל יוצא מכך הינו המחיר של השכפול בגלמים בלעדיים, הואיל ואתם לקוחות שבויים ,חנות מנעולים יכולה לתמחר לכם את מחיר השכפול ללא בקרה ולכם אין הרבה מה לעשות.  לפעמים אנחנו שומעים על חנויות שמוכנות למכור צילינדרים במחיר הקרן מתוך מחשבה שאתם עוד תחזרו אליהם . מה שזול תמיד יקר. גם כאן אמינות החנות עומדת למבחן. אנחנו תמיד מיידעים את הלקוח האם הוא רוצה צילינדר בלעדי או לא . חשוב שתמיד תשקלו זאת בטרם אתם רוכשים צילינדרים .

לסיכום  

על פניו נראה שהחסרונות עולות על היתרונות  ,אבל בחיים כמו בחיים – אין מחיר לשקט  , ולכן ההמלצות שלנו הן כדלהלן :

 1. אם אתם נותנים את המפתחות לעוזרת הבית ולאחרים בתדירות גבוהה
 2. אם אתם מעדיפים צילינדר איכותי ומסיבי שלא ניתן לפתיחה על ידי פריצה שקטה
 3. אם אתם ארגון מוסדי או מוסד ציבורי שמחלקים הרבה מפתחות ויש לכם אופציות עתידיות למערכות מאסטר
 4. אם אתם פשוט מעדיפים שקט נפשי

      אם כל התשובות נכונות – תרכשו צילינדר מבוקר כרטיס שכפול .

לעניין הבלעדיות של הצילינדר- אם אתם סומכים על המנעולן שלכם ואתם בכל מקרה גרים בסביבה שלו , כדאי לכם לבקש צילינדר בלעדי . זה יוסיף לכם יותר שקט.. אם לא – תתעקשו שהצילינדר לא יהיה בלעדי לחנות.

 

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים