תיבת דואר


תיבת מכתבים
letter box, letter plate, letter hole, mail slotLetter box

תיבת דואר מותקנת במבנים פרטיים ובתי דירות משותפים וננעלת באמצעות מנעול זיז. תיבות דואר מיוצרות במגוון צורות, צבעים ומידות.

תיבת דואר

מה זה תיבת דואר
תיבה מלבנית המיוצרת לרוב מפח צבוע ומכילה פתח סביר לכניסת דברי הדואר מבחוץ וכן דלת עם מנעול להוצאת הדואר לבחוץ.
מה הן מטרות תיבת הדואר
כיום תיבות הדואר בדירות המגורים בכניסה לבית הדירות בבנינים המשותפים,דירות פרטיות, משרדים ויתר המבנים, הן תיבות שמיועדות להכנסת דואר ולא להוצאת דואר. בישראל מקובל לשלוח דואר דרך תיבות דואר ייעודיות או למסור אותם לסניפי הדואר או שליחי הדואר.
מה הוא הכינוי הנכון שיש לכנות את תיבות הדואר ומה ההבדל בין תיבת דואר לתיבת מכתבים
'תיבת דואר' במובן המקובל שלה בעולם הוא תיבה שמיועדת להוצאת דואר - דואר יוצא. תיבת מכתבים לעומתה מיועדת רק לקבלת דואר - דואר נכנס. בישראל הכינוי המקובל הוא תיבת דואר
איזה סוג מנעול מתקינים בתיבת דואר
ברוב תיבות הדואר בישראל, המנעול הוא מנעול זיז. יש תיבות דואר שמתקינים בהם מנעול מגירה כדוגמת מנעול דואר ישראל
האם תיבות הדואר מוגנות ממפגעי מזג האוויר
יש להגן על תיבות הדואר באמצעות גגון או כיסוי שיגן על כניסת מים אל תוך תיבת הדואר
מה הן המידות של תיבות הדואר
ככל שמדובר בתיבות דואר בתצורות בניה אחידות כדוגמת תיבות הודאר בכניסה לבית הדירות או המשרדים, הרי שהמידות הן קבועות. באם רוכשים תיבות דואר פרטיות ואישיות הרי שיש מגוון רחב של מידות שתלויות בסוג הדואר הנכנס וכמותו. ככל שיש לקבל דברי דואר מרובים או גדולים כדוגמת מגזינים ועיתונים, הרי שיש לרכוש תיבת דואר עם פתח כניסה גדול להכנסת הדואר
מה עושים אם נאבד המפתח של תיבת הדואר
תיבות הדואר נמכרים עם מנעול זיז בתצורות נעילה נפרדות, זאת אומרת שאין עוד מפתחות שיכולות לפתוח את תיבת הדואר ולכן יש לפרוץ את המנעול באמצעות קידוח או באמצעות פריצה שקטה.
מוצרים
מאמרים