בית / בלוג Lock / כספות / כספות קיר

כספות קיר

כספת קיר

כספות קיר הן כספות אשר מותקנות בתוך הקיר. לא על הקיר ולא בצמוד לקיר, אלא בתוך הקיר וזאת הסיבה שכספות אלו ( למעט דלת החזית שלהן שהיא עבה במיוחד) לא יהיו גדולות ועבות במיוחד, כי עובי הקיר מוגבל הן ברוחבו והם ביכולת שלו לשאת משקל רב.

כספות אלו הן בטוחות ביותר בגלל שלפורץ אין הרבה מקומות לתקוף את הכספת מלבד חזית הכספת. שכן כל הצדדים מכוסים בבטון מזויין. מעבר לכך כספת זאת לא מבזבזת לנו מקום שכן היא בתוך הקיר מה שחוסך לנו מקום. דבר נוסף הוא שניתן לכסות את הכספת עם תמונה ובכך לא מכערים את הקיר.

עד כאן הכל טוב ויפה, אז  למה לא כולם מתקינים כספות אלו? מכמה סיבות כאשר העיקרית שבהם היא כי צריך לפנות מקום בתוך הקיר וזאת עבודה רצינית שכן צריך לחצוב פתח גדול בתוך הקיר ולבטן את הכספת עם בטון וברזלים בטרם מכניסים אותה לקיר.

כמו כן – לא כל קיר מתאים להתקנה של כספת זאת שכן קיר בלוקים בתוך הבית הינו שברירי, צר ולא חזק במיוחד ולכן התקנה של כספות אלו יכולה להיות בקיר מזוין שיש לחצוב אותו עם דיסק יהלום. כמובן שיש לבדוק מראש עם מהנדס שלא יוצרו סדקים בקיר. ואם מדובר בקירות של בית משותף הרי שהדבר מורכב יותר.

אז מתי כן רוכשים כספת קיר ?

אנחנו ממליצים לרכוש ולהתקין כספות כאלו רק כאשר אנחנו בונים בית ואז התכנון הראשוני צריך לקחת בחשבון את ההתקנה של הכספת הזאת. או שאנחנו משפצים את הבית מהיסוד ואז נוכל להתקין כספת זאת בקיר המיועד.

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים