בית / בלוג Lock / כספות / מי צריך כספת אישית

מי צריך כספת אישית

מי צריך כספת אישית

בניגוד לנהוג לחשוב כספת אישית אינה מוצר המיועד לאנשים עשירים בלבד ורבים מהבעלים של כספות אישיות ביתיות מעידים כי השימוש בכספת אינו מיועד כלל להגנה על כסף מזומן או פריטים יקרי ערך כלכלי בהכרח. כספת ביתית אישית היא מוצר שמעניק נוחות ושקט נפשי לכל מי שברשותו אי אילו פריטים הזקוקים להגנה מיוחדת, לרבות מסמכים, תמונות, נשק ואפילו תרופות שאינן בדרך השגרה.

כספת יכולה לענות על צרכי בטיחות ולמנוע נגישות לגנבים אולם יכולה גם לספק מיגון מסכנות אחרות, בניהן סכנת שריפה, נגישות של ילדים קטנים וכדומה. מחירה של כספת ביתית אישית מתחיל במאות בודדות של שקלים ומאמיר לכדי אלפי שקלים, בהתאם לגודל הכספת, למטרותיה ולפתרונות הנעילה והאבטחה שהיא מספקת.

כספת בסיסית תעניק ביטחון בסיסי ותקשה על מי שאינו מורשה להגיע לתוכנה. ככל שמנגנוני ההגנה והנעילה חכמים וחזקים יותר כך יגבר הקושי, אם כי חשוב לסייג ולומר כי אין מדובר במוצרים שאינם ניתנים לפריצה. נקודת ההנחה היא שככל שנקשה על פריצת הכספת (או המנעול/ מנגנון הנעילה לכל דלת) יבחר הגנב להניח לה ולמצוא לעצמו יעד נוח וקל יותר.

מעבר לכספות הביתיות ניתן למצוא כספות משרדיות, המספקות מענה לצרכים שונים בניהם אחסון מסמכים בעלי ערך הזקוקים לפרטיות יוצאת דופן או לאחזקת כסף מזומן רב בין הגיחות אל הבנק. בבחירת כספת משרדית מלבד מנגנון נעילה חזק וחכם יש להבין מי הם המורשים בגישה לכספת וכיצד תסופק עבורם הרשאה זאת. אין ערך לכספת משרדית כאשר המפתח אליה תלוי לעיני כל.

קיימות בשוק כיום כספות משרדיות בעלות מנגנוני נעילה דיגיטליים חכמים, באמצעות קוד, בשליטה באמצעות אפליקציה או בטביעת אצבע של המשתמש. בארגונים הזקוקים למספר כספות יש להפעיל שיקול דעת האם לרכז אותם בחדר מאובטח אחד או לפזר אותם במספר מוקדים ברחבי הארגון.

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...