בית / בלוג Lock / מנעולי תליה / מנעול תליה חוגת קומבינציה – יתרונות וחסרונות

מנעול תליה חוגת קומבינציה – יתרונות וחסרונות

מנעולי תליה קטנים משמשים אותנו באופן שוטף במהלך חיינו ; הלוקר בבית הספר הארונית בעבודה ,בחדר הכושר ,ארגז הכלים, ארונית הפח מחוץ לבניין ועוד. יחד עם זאת המפתח הקטן שפותח את המנעול נאבד גם באופן שוטף.

נכון, אפשר לחתוך את האנקול שלו בקלות יחסית מאשר אנקול של מנעול תליה כבד, אבל מלכתחילה הרעיון של מנעולים אלו הוא לא למנוע פריצה, שכן לחתוך אנקול של מנעולים אלו זה לא משהו מסובך.

נעילת הארוניות במנעול נועדה למנוע מהגנב הקטן – לפתוח את הדלת של הלוקר – בזמן שאתה שוחה בבריכה ולקחת את מה שמעניין אותו וללכת. ולכן כאשר הוא רואה שיש מנעול הוא יעדיף לחפש את הלוקר בלי המנעול.

הפתרון הכמעט מושלם כדי לפתור את בעיית אובדן המפתח הקטן הוא להשתמש במנעול עם חוגת קומבינצייה מכנית. הרעיון פשוט, מנגנון המנעול מובנה עם חוגה סיבובית, כאשר פתיחת המנעול מתבצעת על ידי זכרון של קוד קצר.

לכאורה זה נשמע מצויין אבל תיכף נסביר – למה לכאורה:

פתיחת מנעול חוגת קומבינציה מתבצע במספר שלבים וזאת על ידי הזזה של החוגה בהתאם להראות הפתיחה. חשוב להזכיר כי לא מדובר בסיבוב בודד אלא במספר סיבובים וכל סיבוב אמור להיות מדויק ולהעצר על המספר אשר מהווה למעשה חלק מהקוד השלם.

כך למשל: אנחנו נפתח מנעול תלייה בתצורת קומבינציית חוגה של חברת אבוס הגרמנית בצורה הבאה.

הקוד אשר מגיע עם המנעול הינו : 07-14-29 

שלב 1 : יש לסובב את החוגה 3 סיבובים מלאים ימינה ולאחר תום הסיבוב השלישי אנחנו נעצור בספרה 07

שלב 2 : יש לסובב סיבוב מלא שמאלה ובסיבוב השני יש לעצור בספרה 14

שלב 3 :כעת נסובב את החוגה ימינה עד שנגיע לספרה 29  ואז נרים את האנקול .

כבר בשלב זה יהיו אנשים שיתייאשו ויחזרו לשיטה הישנה עם המפתח. וזה עוד מקרה טוב – שכן יש לזכור לא רק את רצף הספרות 07-14-29 אלא גם לזכור את סדר הסיבובים שהוא עצמו גוזל ממוחנו עוד תאי זכרון .

בעיה נוספת ומוכרת בתפעול מנעולים או כספות עם מבנה של חוגות קומבינציה היא בעיית קואורדינציה ,שכן כדי לעצור על הספרה הנכונה צריך מיומנות בסיסית ויש אנשים שידם רועדת או שיש להם בעיה אחרת שלא יצליחו לדייק בסיבוב החוגה ולא יצליחו לעצור בספרה הנדרשת.

בעיות אלו , גורמות לכך שיש כאלו אשר יוותרו מוותרים למעשה על השימוש במנעולים האלו למרות היתרון המובהק שלהם שחוסך מאיתנו את הצורך לקחת איתנו מפתח.

אבל למרות החסרון – היתרון בולט וברור שכן עדיין הבעיה של אובדן המפתח לא נפתרה. וכאשר המפתח יאבד לכם ותצטרכו לחכות לפורץ עם בגד ים במקרה הטוב – אז אולי כן תחשבו כי כדאי לסמוך על הזכרון .

אנחנו מניחים שאדם במהלך חייו צובר סיסמאות כמו נמלים ולא רק כבחודשי הקיץ אלא בכל עונות השנה . ולכן כל מה שאתם נדרשים זה קצת להפעיל את הזכרון ולזכור כמה ספרות. לא סוף העולם .

יתרון נוסף למנעול זה המיועד לארגונים ובייחוד לבתי ספר וזאת כשיש צורך בבקרה על תכולת הלוקר יש אפשרות לרכוש מנעולים מיוחדים עם מפתח מאסטר אשר פותח את כל המנעולים . המנהל לפחות לא יצטרך לזכור את כל המספרים.

לסיכום

מנעול תלייה- קומבינציית חוגה הינו פתרון מושלם לנעילת לוקרים וארוניות וזאת בכפוף לכך שהזכרון שלכם עדיין בתוקף והיד שלכם לא רועדת , גם תפטרו מהמפתח המציק כאשר אין לכם היכן להחביא אותו כשאתם בבריכה וגם תפעילו את הזכרון .

בהצלחה.

המאמר נכתב על ידי אלי רז מנעולים ודלתות בטחון 

אין להעתיק טקסט או צילומים ללא אישור  בכתב 

 

רז מנעולים

המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים