בית / בלוג Lock / פרזול לדלתות / צילינדר עם מפתח קבוע – מציל חיים

צילינדר עם מפתח קבוע – מציל חיים

אחת השאלות שכולם שואלים כאשר רוכשים צילינדר  : האם כדאי להתקין צילינדר עם מפתח קבוע מתוך הבית , או לא  ?  לצורך זה  נבהיר כי המושג מפתח קבוע יכול להיות מכונה גם בשמות פרפר או כפתור  

לצורך הדיון – ראשית חשוב להבהיר כבר כעת , כי לא מדובר בכדאיות הרכישה מבחינת כסף, שכן עלות צילינדר עם מפתח קבוע זהה לצילינדר ללא מפתח קבוע . הרעיון העומד מאחורי צילינדר זה שתמיד יש מפתח בחלק הפנימי של הבית שלא ניתן להוציאו. וזאת בניגוד לצילינדר ללא מפתח קבוע .
ניתן לחלק את הסיבות בעד ונגד כדלהלן , 
 

למה לא להתקין צילינדר עם מפתח קבוע ? 

 • ילדים קטנים אשר הם סקרנים מטבעם יכולים לפתוח את הבית כשמשעמם להם ולצאת לטיול שנתי בחצות הליל.
 • אם יש למישהו מפתח הוא יכול לפתוח את הדלת מבחוץ גם אם המפתח הקבוע נעול . ולא תמיד זה מתאים לנו שיפתיעו אותנו
 • אם מישהו בכוונה יכניס משהו לתוך חור הצילינדר בצד החיצוני , לא נוכל לסובב את המפתח הקבוע ובהתאם לכך נהיה נעולים עד שנזמין פורץ

 למה כן להתקין צילינדר עם מפתח קבוע ? 

 • יצאנו לארוחת ערב והילדים נעלו את הדלת עם מפתח והשאירו את המפתח בתוך הדלת והלכו לישון – אנחנו יכולים לדפוק עד מחר ,ככל הנראה נאלץ לחכות לבוקר ולישון במדרגות.
 • במקרה אסון כשמישהו נופל ואין לו יכולת תנועה , לא נוכל לפתוח את הדלת במקרה כשהמפתח בתוך הדלת גם אם הוא הצליח  להתקשר אלינו איך שהוא . מה שאומר שנצטרך להזמין במיידי פריצה וברוב המקרים התערבות של שירותי החילוץ מסתיים בריסוק הדלת.
 • והכי חשוב . במקרה שריפה או אסון, אנחנו רוצים לברוח מהבית ומהר . אלא שמעשה שטן שדווקא עכשיו הדלת נעולה ואנחנו לא מוצאים את המפתח.

 מסקנה

בשקלול הנסיבות ההמלצה שלנו חד משמעית. יש להתקין צילינדר עם כפתור קבוע. 

רז מנעולים

המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

2 תגובות...
 1. לאה 22/05/2021

  מפתח פרפר האם הוא במקום המפתחות הקיימות, או אפשר להוסיף אותו כמפתח שלישי
  תודה

  • רז מנעולים 22/05/2021

   לעניין ' מפתח פרפר' , את את מתכוונת לצילינדר פרפר , אז נציין שהפרפר [ או בכינויים אחרים : צילינדר כפתור או צילינדר מפתח קבוע ] בצידו של הצילינדר הוא בעצם המפתח הקבוע שלא יוצא מהצילינדר שכן הוא מקובע לצילינדר ואין אפשרות לשלוף אותו . ולכן יש להתקין את הצילינדר כאשר הפרפר/מפתח קבוע /כפתור , תמיד יהיה בצד הפנימי של החדר ולא החיצוני.

   השכפולים של המפתחות ב 2 סוגי הצילינדרים [ עם פרפר /בלי פרפר ] זהים .

כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים