בית / בלוג Lock / מנעולים חבויים / שינויים במנעול החבוי רב בריחי בדלתות הפלדה- חריץ מובנה

שינויים במנעול החבוי רב בריחי בדלתות הפלדה- חריץ מובנה

שינויים במנעול החבוי רב בריחי בדלתות הפלדה- חריץ מובנה

הרבה לקוחות בשנה האחרונה שואלים אותנו בעניין הזה ומבקשים פתרונות למקרה המיוחד  , להלן מאמר חשוב שצוות רז מנעולים כתב  עבור אלו אשר רוצים להתקין צילינדרים בדלתות הפלדה .

בשנה האחרונה בוצע שינוי משמעותי במבנה המנעול הרב בריחי של דלתות הפלדלת של חברת רב רב בריח .זהו מנעול חבוי רב בריחי  מדגם 507  מסדרה 500 . אגב , זהו המנעול הנפוץ ביותר בארץ אשר מותקן בדלתות הפלדה .

חשוב להדגיש כי השינוי לא מתבטא בפונקציונליות של המנעול אלא בשינוי בסיס התושבת אשר מחזיק את הצילינדר עם גלגל השיניים אשר מניע את הבריחים בתוך המנעול . הבסיס שונה באופן שרק צילינדר עם חריץ מיוחד אשר מקום בחלק התחתון של הצילינדר ואשר נמתח לרוחבו יוכל להיכנס בו.

הרעיון אשר עומד מאחורי שינוי זה הוא מסחרי בעיקרו ,אבל למרות זאת –  השינוי מחייב תשומת לב שכן שינוי זה  יכול לגרום לעיכובים בהתקנות הצילינדרים במנעולים החדשים.

להלן נסביר אילו צילינדרים כן יוכלו להיות מותקנים במנעול החדש, ומה צריך לעשות במידה ואין לכם צילינדר עם חריץ מובנה .

 

את הצילינדר עם החריץ המובנה ניתן יהיה להשיג בצילינדרים מתוצרת רב בריח במידות 76 מ"מ בלבד בדגמים הבאים :

צילינדר טרילוקס 3LOCX – רב בריח 

צילינדר locxis –  רב בריח  – כולל דגם AB ודגם ישן

צילינדר keylocx – רב בריח 

צילינדר דינמיק פלוס – רב בריח   במידות של 76 ממ בלבד . 

עד לתקופה האחרונה לא ניתן היה למצוא את החריץ בצילינדר דינמיק 7 פינים [ המפתח עם הראש הכחול ]  את החריץ . אבל לאחרונה רב בריח התחילו לשווק את הצילינדר הזה גם עם חריץ .  בכל הצילינדרים האחרים של רב בריח במידות השונות מ 76 ממ לא סימטרי , כגון : 60/66/71/80/86/96 ממ יש לוודא מראש אם יש צורך בחריץ..

נכון לכתיבת שורות אלו , רב החברות יישרו קו עם חברת רב בריח , אבל עדיין יש צילינדרים שנמכרים ללא חריץ .

להלן תמונות של הצילינדרים של רב בריח אשר יש בהם חריץ מובנה –

 

 

צילינדר keylocx – רב בריח 

 

מה עושים כשאין לנו צילינדר עם חריץ מובנה ? 

כאשר אתם רוצים להחליף צילינדר ואין לכם צילינדר עם חריץ מובנה , או כאשר מדובר בדלתות עבות מאוד או עם תצורות שונות או מחברות אחרות – זה לא אומר שאין מה לעשות וצריך בגלל זה להחליף את המנגנון .

ראשית יש לוודא שזהו מנעול חדש עם תושבת לחריץ . אם מדובר במנעול חבוי רב בריחי  ישן או כאשר מדובר במנעול חבוי רב בריחי של  החברות חוסם ושל מולטילוק, ויבוא מסין  , הרי שאין צורך בשינויים.

אבל כאשר יש צורך בצילינדר עם חריץ הרי שמה שצריך לעשות זה לעקור את התושבת החדשה אשר הותקנה מתוך צוואר המנעול באמצעות שפיץ פלייר ובזהירות כדי לא לפגוע במנעול , והכי חשוב שלא להפצע.. לאחר מכן התושבת תהיה מסוגלת לקבל לתוכה גם צילינדרים ללא חריץ.

 

 

רז מנעולים

המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

0 תגובות...
כתיבת תגובה

 

error: רז מנעולים