בית / בלוג Lock / ידיות / ידיות לדלתות פנים – מדריך

ידיות לדלתות פנים – מדריך

ידיות לדלתות פנים מיועדות להתקנה בדלתות בתוך הבית והמשרד.  בשנים האחרונות דלתות הפנים בבית השתנו לדלתות דמויות עץ ומוגנות מים ומעוצבות בדגמים ומכאן שגם הפרזול בכלל והידיות בפרט  שינו את צורתן והן כיום מעוצבות ומסוגננות יותר.

ידיות אלו לרוב יהיו עם מנגנון חצי קפיצי ,כלומר – הידית נפתחת על ידי הפעלה ב 45 מעלות וחוזרת למקומה באופן אוטומטי באמצעות קפיץ מובנה בתוך הידית.

הידיות מיוצרות מאלומיניום מצופה  ולכן בהתאם לאיכות החומר של הידיות – כך איכות הציפוי.  אבל יש לקחת בחשבון שברירת המחדל בדלתות הפנים המותקנות אצלכם בבית יהיו לרוב ברמת המינימום כפי שפרטנו לעיל.

רמות המחירים מתחילים מ 45 ש"ח לזוג ידיות נכון לתאריך כתיבת מאמר זה  והמחיר לא תמיד מהווה אינדיקציה ברורה לאיכות הידיות , מה שמעלה את השאלה האם שווה בכלל להשקיע בידיות יוקרתיות שעולות מאות שקלים  ,אם אפשר כל תקופה לשנות אותם לפי הטרנד המוביל וזאת בהשקעה של 45 שח לזוג ידיות .

מהן הידיות הנפוצות בדלתות הפנים ?

אופנות באות והולכות , אבל יש דגמים שבמשך השנים נהפכו לידיות סולידיות ומבוקשות וזאת חרף המגוון הרחב הקיים בשוק.

יש לקחת כמובן בחשבון שהיבואנים של הפרזולים , מייעדים בסופו של דבר את חלקם הגדול להתקנות בדלתות הפנים החדשות של הדירות החדשות ודירות משופצות , ומכאן האחידות בדגמים היותר מבוקשים מניסיון הזמן . לאור זאת , תמיד יש מלאים מיידים לשווק והתקנה .

להלן נביא 4 דוגמאות של ידיות פופולריות בשוק הידיות לדלתות הפנים בישראל של 2 חברות המשווקות ידיות איכותיות לדלתות פנים.

הדגמים הם מילאנו , בולוניה , ברגמו , ברונזה עתיקה .

יש לב שכל הדגמים הם דגמים המוגדרים בטוחים לשימוש שכן אינן שפיציים וחדים.

מילאנו

חברת YALE מכנה ידיות בשם מילאנו בגימור ניקל מוברש  . חברת דומיסיל מכנה את הידיות בשם DMA11 בגימורים של ניקל מוברש וברונזה מבריקה מוברשת.

ידיות לדלתות פנים – דגם מילאנו חברת YALE
ידיות לדלתות פנים – דומיסיל

בולוניה

חברת YALE משווקת ידיות אלו תחת המותג בולוניה בגימור ניקל מוברש  . חברת דומיסיל משווקת ידיות אלו בגימור ניקל מוברש וחום קפה אשר משתלב היטב בדלתות בגימור שמנת  .

ידיות לדלתות פנים – דגם בולוניה YALE
ידיות לדלתות פנים – דומיסיל – DMA121

ברגמו

ידיות אלו מעוצבות בגימור אלגנטי מהודר עם עיגולים של פינות הידית. חברת YALE מכנה אותם ידיות ברגמו בגימור ניקל מוברש ואצל חברת דומיסיל יש את דגם MDA69  בגימורים של ניקל מוברש וזהב מוברש מהודר

ידיות לדלתות פנים – ברגמו YALE
ידיות לדלתות פנים – דומיסיל DMA69

ברונזה עתיקה

דגם חדש שבתקופה האחרונה תופס מקום חם בלב הינו דגם הברונזה העתיקה .הוא לא יקר. רק 90 ש"ח .

ידיות לדלתות פנים – דומיסיל DMA222

רוזטות 

רכישת זוג ידיות לבד לא תספיק , שכן אנחנו רוצים רוזטות שיהיו תואמות הן בצורתם – עגול/מרובע – והן בגימורים השונים שלהם ; ניקל מוברש,ניקל מבריק, ברונזה מוברשת, ברונזה עתיקה, אוקסיד, זהב מבריק/ מוברש ועוד.

המינוח רוזטה שאול מהשפה האנגלית  Rose Window אשר משמעותו הינו שושנה , ובביטוי המקובל הינו חלון עגול
מבנה מנעול חבוי בדלת – עריכה רז מנעולים


הרוזטות מותקנות הן מסביב לידיות בצורה עגולה או מרובעת והמכונות רוזטות ידית וכן 2 רוזטות למנעול  החבוי על שלושת תצורותיו  :

למנעול חבוי בתצורת מפתח – נתקין רוזטה עם פתח למפתח
למנעול חבוי בתצורת תפוס פנוי לשירותים – נתקין רוזטה מובנית עם מנגנון תפוס פנוי

.

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה