בית / בלוג Lock / פרזול לדלתות אש / ידיות לדלתות אש – מדריך בסיסי

ידיות לדלתות אש – מדריך בסיסי

ידיות לדלתות האש הן ידיות אשר מותקנות רק בדלתות המיועדות לחצוץ את האש בין השטח הסטרילי לשטח הלא סטרילי , הידיות מיוצרות מחומרים מעכבי בעירה  ולרוב אנחנו נראה אותם מיוצרים מפלסטיק שחור מיוחד או מנירוסטה .

ידיות לדלת אש נעות – בחתך סרט חזית מנעול חבוי לדלת אש.

מידות הידיות

המרחק ממרכז חור הידית אל מרכז חור הצילינדר בסרט חזית הידית הוא 72 מ"מ . מידה זאת  תאומת את  מידות המנעולים החבויים המיועדים להתקנה בדלתות חירום וזאת בהתאם לתקינה הגרמניות של המנעולים לדלתות חירום ופאניק

מידות מנעול חבוי לדלת אש

תפקוד הידיות

יש 2 תפקודי ידיות :

 1. ידיות נעות משני צידי הדלת
 2. ידית קבועה וידית נעה

  ידיות נעות משני צידי הדלת

  ידיות נעות לדלת אש עם פינוי לצילינדר

  בין ידיות אלו עובר ציר מרובע במידות של 9 מ"מ [ בשונה מ 8 מ"מ ברוב הדלתות ] .  כאשר מותקן בדלת מנעול חבוי לדלת אש עם מנגנון פאניק , יש לקחת בחשבון שיש להתקין ציר מפוצל המיועד להניע את הידיות בהתאם לפונקציית ה PANIC במנעול החבוי.

  להלן 2 סרטי חזית של מנעולים חבויים לדלתות אש הנפוצים . מצד ימין מנעול חבוי לדלת אש ללא מנגנון פאניק  ומצד שמאל מנעול חבוי לדלת אש עם מנגנון פאניק.

  סרט חזית מנעולים חבויים לדלתות אש NEMEF

  כדי להפעיל את הידיות בתצורות פאניק יש להתקין ציר 9 מ"מ מפוצל .

  ציר 9 ממ מפוצל למנעולים עם מנגנון פאניק

  ציר 9 ממ מפוצל למנעולים עם מנגנון פאניק

  ידית קבועה משולבת עם ידית נעה

  שילוב של ידית נעה – בד"כ מהצד הפנימי של המבנה – וידית קבועה בצד החיצוני. לרוב מתקינים אותם ביציאה לחניון וכדומה וזאת כדי למנוע כניסה מבחוץ . הפרזול של ידיות אלו יהיו בהתאמה וזאת כדי להניע את הידית הנעה מבלי לפגוע בתפקוד הידית הקבועה.

  פלטות הידית

  הידיות לדלתות האש מגיעות עם סרט חזית /פלטה . מאחר והידיות משתלבות בדרך כלל עם מנעולי האש הרי שיש אפשרות להתקין ידיות עם סרט חזית עם חור/פינוי לצילינדר וזאת כדי לנעול את הדלת ככל שיש צורך בנעילתו .

  ידיות נעות לדלת אש עם פינוי לצילינדר

  במידה ואין צורך לנעול את הדלתות הרי שאפשר להתקין ידיות לדלת אש עם פלטות סתומות .

  רז מנעולים

  המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים. נשמח לקבל הערות / הארות למייל razmanulim777@gmail.com

  0 תגובות...
  כתיבת תגובה

   

  error: רז מנעולים