בית / בלוג Lock / לבית ולעסק / מחזיקי מפתחות KEY BAK – כל מה שרציתם לדעת.

מחזיקי מפתחות KEY BAK – כל מה שרציתם לדעת.

key-bak
מדריך זה מתמקד בנושא שלא תמיד נמצא בראש מעייננו, כי הוא בסך הכל מוצר מאוד טריוויאלי. אנחנו מכנים אותו 'מחזיק מפתחות'. טוב נו,על מה כבר אפשר לדון במחזיק מפתחות ועוד לכתוב עליו פוסט באתר מקצועי שמתעסק במוצרי נעילה.

אז זהו שלא. זה אמנם נראה כך על פניו, אבל כאשר אנחנו מאבדים את מחזיק המפתחות אשר מחזיק את כל המפתחות החשובים שלנו ובכללם – המפתח של הרכב, הבית, העבודה, המחסן, הדירה של ההורים, הילדים, של המעלית, של המשרד, של הבניין, של תיבת הדואר, של האופנוע, ועוד ועוד, או אז אנחנו נאשים את את כל העולם ואשתו ובכללם עוד איזה מיליארד וחצי סינים שמכרו לנו מוצרים דפוקים. שכן מה כבר ביקשנו? בסך הכל חוט חזק שלא נקרע כל שני וחמישי. אוקי, אז עכשיו יש עניין לכתוב על מחזיקי המפתחות.

המדריך הזה יעסוק במחזיק מפתחות של חברת KEY BAK אשר מייצרת מחזיקי מפתחות איכותיים בארה"ב מעל 70 שנה.

מה אנחנו מצפים ממחזיק המפתחות שלנו?

ראשית – חשוב להדגיש כבר כעת שאנחנו עוסקים במחזיק מפחתות נשלף, כלומר – כזה שנתפס על החגורה שלנו או משהו שצמוד אלינו ובשליפה יוצא ממנו חוט אשר בקצהו יש טבעת שבו אנחנו משחילים את המפתחות . הקטנוניות הזאת בפירוט המהלכים נדרשת כי מחזיק מפתחות יכול להיות כמעט כל דבר, אבל כאשר יש צורך לשלוף אותו עם חוט שיחזור למקומו , הרי שכאן יש ונדרש גם מנגנון קפיצי איכותי שלא נתקע או נהרס וגם חוט חזק ומסיבי שלא נקרע ולא מסתבך עם עצמו ועם המנגנון, וגם בסיס חזק כדי שלא ישבר.

ולכן  אנחנו נתמקד במדריך זה ב 3 מרכיבים חשובים.

  1. חוט/כבל .
  2. קפיץ המנגנון .
  3. גוף המחזיק

חוט/כבל

מחזיק מפתחות איכותי אמור [בתיאוריה לפחות]  לשאת מספר מסוים של מפתחות מבלי שהחוט שלו יקרע וזאת מהסיבה הפשוטה שמפתחות הן כבדות וככל שיש יותר מפתחות ,אז המשקל גבוה יותר ומכאן שחוט תפירה לא יהיה מתאים .  וזאת הסיבה העיקרית שחלק לא מובטל ממחזיקי המפתחות הנשלפים , החוטים שלהם נקרעים אחרי תקופות קצרות מאוד  . אז ככל שהדבר משוקלל בעלות מול תועלת , אז ניתן להבין למה אנחנו רוכשים מחזיק מפתחות ב- 5 ש"ח ולא מחזיק מפתחות ב-75 ש"ח . אבל כאשר המפתחות יאבדו והנזק יהיה מהותי במיוחד , או אז נחשוב פעמיים האם באמת אנחנו צריכים להיות חסכוניים.

מחזיק מפתחות KEY BAK

מחזיק מפתחות איכותי נשלף חייב להיות עם חוט / כבל חזק. והפתרון הוא  חוט קוולאר [Kevlar]  שהוא בעצם השם המסחרי של סיב סינתטי אשר עשוי פרה-ארמיד  אשר פותח  והומצא בחברת דופונט בשנת 1965 על ידי הכימאית סטפני קוולק, שימושים ראשונים התחילו בתחילת שנות ה70 כתחליפים לפלדה אשר נמצאת בתוך צמיגי מכוניות המרוץ.  בהמשך השימוש בסיב הזה היה באפודי מגן בגלל שהסיב הוא חסין אש וכדורים ומכאן הייצור הצבאי והמסחרי לשלל מוצרים כגון – כפפות מגן, קסדות, צמיגים רדיאליים, רכבי חלל ועוד.

מחזיקי מפתחות

במחזיקי המפתחות של KEY BAK בגרסאות ה SUPER48 Heavy Duty הכבלים של המחזיק מיוצרים מסיבי ארמיד כבד עם חוזק שבירה מינימלי של 80 פאונד.

קפיץ המנגנון

קפיץ המנגנון אשר גורם לחוט לחזור בחזרה למקומו חשוב ולא רק בגלל הנוחות ,אלא בגלל הבטיחות ,שכן יש מצבים שבו אם החוט לא חוזר למקומו הדבר יכול לגרום לסיטואציה בה החוט יתפס באיזה אביזר כלשהו ואז יש סכנה שיגרם נזק לנושא המחזיק.

בדיקת איכות המנגנון הינו בהתאם למספר הניסיונות אשר מבצעים בטרם הוא משווק . כך למשל במחזיקי המפתחות של KEY BAK המחזיקים נבדקים מעל 1,000,000 משיכות.

גוף המחזיק

ככל שהדבר ניתן יצרני מחזיקי המפתחות יעשו הכל כדי לחסוך בחומר כי בסופו של דבר יש מחיר גבוה למחיר נמוך, ולכן זה סביר מאוד שרוב המחזיקים הקיימים בשוק ,המוצרים שלהם נשברים מכל מכה קטנה . אנחנו לא יכולים לקחת את זה בחשבון ,שכן אין לנו את הפריבילגיה לכך שהמחזיק שלנו ישבר ויעלם רק בגלל שהיינו על הסולם או בטעות קיבלנו מכה מאיזה כסא . מחזיקי מפתחות אמורים להיות מיוצרים מחומר קשיח . מאחר וברזל לא בא בחשבון הן בגלל הסיכון הבטיחותי והן בגלל המשקל היוצר שהוא גורם ,  ולכן החומר האידאלי הוא פוליקרבונט אשר מיוצר מפולימרים סינתטיים תרמופלסטיים, אשר מעניקים למבנה המחזיק עמידות מעולה לנגיפה, עמידות טובה בחומרים חריפים וחום רב. גם מחזיקי המפתחות של KEY BAK בגרסאות ה Heavy Duty מיוצרים מפוליקרבונט

מחזיק מפתחות KEY BAK

הדגמים השונים

SUPER48

בגרסאות ה SUPER48 נמכרים שלוש רמות חוזק,

  • Heavy Duty
  • Super Duty
  • Xtreme Duty
Key Bak – SUPER48
Heavy Duty Super Duty Xtreme Duty
טווח משיכת חוט 120 ס"מ 90 ס"מ 71 ס"מ
כמות מפתחות אפשרי לנשיאה 15 מפתחות 22 מפתחות 40 מפתחות
כח נשיאה של המפתחות 225 גרם 370 גרם 590 גרם

מספר הדגשים לדגמים השונים

יש לשים לב שככל עוצמת קפיץ המחזיק חזק יותר הרי שאורך הכבל קצר יותר. כך למשל בדגם ה-Heavy Duty אורך הכבל הינו עד 120 ס"מ שזה נחשב ארוך , בגרסת ה- Xtreme Duty האורך מופחת  ל 71 ס"מ .ובהתאמה גם מספר המפתחות הניתנים לנשיאה . יש הבדל גדול בגרסאות של עד 15 מפתחות ועד 40 מפתחות שמיועדים ללקוחות שיש להם הרבה מפתחות.

דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא שבדגם ה-Xtreme Duty החוט קשה למשיכה, אז יש כאלו שאוהבים לעשות ספורט ויש כאלו שלא יאהבו את זה ומכאן  שיש לקחת זאת בחשבון בטרם רוכשים את הדגם הזה . כעיקרון הדגם הזה מומלץ למי שבאמת צריך לסחוב הרבה הרבה מפתחות ומשקלים כבדים . אחרת רצוי לרכוש דגמים אחרים .

כמו כן מאחר והמחזיק מתאים למי שיש לו חגורה או אופציה להחזיק את המחזיק , אז יש לבדוק מראש נושא זה . זה לא יתאים למי שהולך עם בגדים שאין להם נקודות אחיזה.

ובמקום הראשון לשנת 2019 . הזוכה הוא …. KEY BAK SUPER 48

עד כאן עסקנו במחזיקי מפתחות רציניים וכבדים , אבל מה אם אנחנו רק רוצים לשאת תג כרטיס עובד , או כמה מפתחות קטנים ואנחנו לא רוצים לסחוב מחזיק מגושם ומסיבי כמו KEY BAK SUPER 48?

פתרונות נוספים של חברת KEY BAK [ מידי פעם נוסיף עוד מוצרים ]

The ORIGINAL KEY-BAK

קלאסיקות תמיד היו בחזקת יין אשר משתבח עם השנים , כך גם במחזיק הקלאסי הזה . הוא יותר קטן , יותר מעוצב , יותר יפה ובקיצור הוא יותר קלאסי . וכן הוא יכול להתאים גם לך גבירתי הנאווה.

מחזיק מפתחות

מחזיק מפתחות קי באק – KEY-BAK Sidekick

מחזיק מפתחות Sidekick מתוצרת  KEY BAK  המיוצר בארה"ב., הוא אמנם קטן אבל חזק ואיכותי ביותר  המסוגל להחזיק עד 6 מפתחות ותג קירבה או כרטיס עבודה  Sidekick הוא אחד ממחזיקי המפתחות הנמכרים ביותר בקרב אנשי מקצוע במשרדים ובחנויות  וכל מי שנצרך להחזיק גם את כרטיס העבודה שלו וגם מפתחות.

מחזיק מפתחות KEY BAK

המדריך מתעדכן מידי פעם בהתאם לשינויים המתבקשים .

רז מנעולים
המאמר נכתב ע"י צוות עובדי רז מנעולים. אין להעתיק טקסט ו / או צילומים ללא אישור בכתב ומראש. כל הזכויות שמורות לרז מנעולים.
נשמח לקבל הערות / הארות למייל [email protected] או ב WhatsApp או בתגובות למאמר הזה.
0 תגובות...
כתיבת תגובה